Tasarruflu Soğuk İklimlendirme

VOLKER   TASARRUFLU SOĞUK İKLİMLENDİRME 

Şirketimiz  Klima  ve  İklimlendirme  Üniteleri, ısıtma  ve  soğutma   sistemlerinde  yaptığı  yeni  uygulamaları  ve  soğuk  ısı  depolama  teknolojisi   ile  HAVALANDIRMA ve KLİMA  kullanımını oldukça   ekonomik bir hale  getirmiştir.

Mevcut klima ve havalandırma sisteminize yapılacak revize ve ilaveler ile hem soğutma sisteminizi yeniliyerek çok daha verimli ve etkili hale getirmeniz hemde  enerji giderlerinizde %50 tasarruf sağlamanız Volker teknolojisi ile mümkündür.

 Volker klima ve soğutma sistemlerinde kullandığımız soğutma grupları, istenilen  kapasiteye uygun olarak  paket ünite  halinde  hazırlanmakta ve  teknolojiisi gereği  diğer  muadili  ünitelerden  % 30  daha  verimli çalışmaktadır.

img015

    Volker soğutma sisteminde ozon  tabakası  için  büyük  tehlike  arzeden  fergon   gazı  yerine   ( F  – 27  F – 28 – F 29  )  içeriğinde Volker’in  kendi ürünüolan su bazlı Flaş  gazı  bulunan ve  –  45° dereceye    kadar  soğutulmasına rağmen, donmayan su, soğutucu akışkan  olarak    kullanılmakta, daha önce max. 50 metre uzaklığa kurulabilen  soğutma  birimleri  800 m – 1.000 m  uzaklığa  kadar  kurulabilmekte  ve çok daha ekonomik soğutma yapma imkanı sağlanmaktadır

img014

 Havalandırma,  ısıtma , Soğutma  bazen  Nem  alma /  Nemlendirme  ile  birlikte  sadece  hava  şartlandırması   yapan  klasik klima  tesislerinin   zayıf   noktası   Isı transferi için kullanılan havanın  kötü,  hatta  aşırı  verimsiz  bir  ısı  aktarma   maddesi olmasıdır. volker  bunu  (  ısı yansıtma sistemi ) ile  güçlendirip çözmüştür. Ayrıca Klima  ve   iklimlendirme   sistemlerinde  su Chiller  grupları ve   soğutma  kuleleri  vasıtası  ile  pahalı ve  kısıtlı   bir  proses için   kullanılmaktadır.

Volker  klima sistemlerinde  ise  su  ve  hava  kombinasyonu  soğuk  ısı  depolama          (  HOMOJEN   ve   STERIL  KULLANIM  ) yöntemi ile ideal hale getirilmiş ve yine sistemde kullanılan suyun sıfırın çok altındaki – derecelerde dahi donmadan akışını sağlayan  ve Volker’in kendi ürünü olan su bazlı  flaş  gazı  ile  elde ettiği soğuk  akışkanlık   sayesinde havalandırma ve klima sistemleri çok  daha  verimli  ve  ekonomik  soğutma  sistemine  dönüştürülmüştür.

Çok  kaba  olarak  şöyle  denilebilir :  10  kw’lık  bir  gücün   taşınması  için  hava  kullanılırsa  kullanım  durumuna  göre  300 x 300  ila  300 x 400 mm  hava  kanalı  kullanılmalıdır. Tercih  sudan  yana  olup  hava  steril  santralden  alınırsa  Ø  35 mm   veya   daha  küçük  bir su  borusu  yetecektir. Su  debisi  yükseltilirse  boru  çapları proje  boyutunda  büyütülebilir  konumdadır.

 Volker soğutma gruplarını mevcut  Klima ve iklimlendirme  sistemlerinize ilave ederek   çok  daha   ekonomik ve  tasaruflu  yeni  Klima  sistemlerine  sahip  olabilir ve işletme  giderlerinizde  % 50  azalarak  tasarruf  yapabilirsiniz.

 Teknolojik  olarak  devreden  çıkmaya  başlayan  elektrik  tüketme  canavarı  olan   çiller  ünitelerinin yerine kuracağmız  volker  soğutma  grupları ile  aynı  güçte  soğutmayı %50 daha  az  elektrik  tüketimi  ile yapacaksınız.  Ayrıca tesisatlarda kullanılacak ülkemizdeki Bor  madeninden  yapılan   ( patenti  volker’e ait )  ve  –  45° C değerlerde bile  donmayan su bazlı flaş  gazı tüm  tesisat ve soğutma sistemini  rahatlatıp  binanın   daha  çabuk  soğumasını ve daha  çabuk  ısınmasını sağlıyacaktır.Sistemde  dolaşan  akışkan  suya  katılacak  belirli  orandaki bor katkılı  FLAŞ GAZI  sayesinde tesisatlarınız  temizlenecek,  paslanma, çürüme klimaların arızalanması gibi sorunlarınız  hemen tamamiyle ortadan kalkacaktır.

 Özetle Havalandırma ve soğutma sisteminizi küçük bir yatırımla revize etmeye karar verdiğinizde kuracağımız   Volker grup soğutmalar  halen kullandığınız chiller  ünitelerinin  harcadığı  elektrik  Enerjisinin  yarısı  kadar  elektrik   tüketmesine rağmen  aynı güçte  soğutma  sağlayacak, ayrıca  kendisine verilen  değerlere  ulaşıp stop  ettiğinde de   stop  süresi  bir  chillerin stop süresinin  3 katına çıkacaktır. Sistemde kullanılan FLAŞ  gazının  sağladığı  kolaylıklar  neticesinde  soğuma  süreleri  kısalan  akışkan  su  birikimi , binanın  tüm  birimlerine  eşit  soğukluğu  taşıyacaktır.Soğutma  boylerlerini chiller ünitelerinden  daha  kısa  sürede soğutan  volker  gruplar  ile ekonomik  iklimlendirme kazanacaksınız .Mevcut soğutma sisteminizi revize etmek için kuracağımız volker  havalandırma ve soğutma sistemi enerji giderlerinizde sağlayacağı %50 tasarruf nedeniyle rekabet şansınızı artıracak ve kendisini max.12 ayda amorti edecektir.